piątek, 5 lipca 2013

Polska pełna ciekawostek

Zwiedzając poszczególne regiony Polski często można natrafić na bardzo ciekawe informacje, podczas takich podróży można się naprawdę wiele nauczyć. Dowiadujemy się nie tylko o zabytkach, poznajemy nie tylko ich historię ale także jesteśmy ciekawi różnych innowacyjnych wynalazków, których na przykład nie ma w naszych rodzinnych miejscach.Moim ulubionym mazurskim miastem jest Giżycko, kryje one w sobie mnóstwo ciekawostek. Mamy tam do czynienia na przykład z mostem obrotowym na kanale Łuczańskim, w Polsce i na całym świecie jest dosłownie kilka takich konstrukcji. Most latem otwierany jest tylko w określonych godzinach, i jest to niebywała atrakcja dla turystów.Natomiast w Szczecinie znajduje się najstarsze kino na całym świecie, które nieprzerwanie działa od 1909 roku. Będąc w tej portowej miejscowości warto jest zajrzeć do tego miejsca.

W Polsce znajduje się także najstarszy Park Narodowy i jest nim Białowieski Park Narodowy, jest to bardzo ciekawe i pełne atrakcji miejsce do zwiedzenia nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.
Ciekawostką są także znajdujące się w Janowie Podlaskim najstarsze dystrybutory paliwa, ich wygląd jest naprawdę nietypowy i można powiedzieć nawet, że jest kosmiczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz